Yozgat Belediyesi seçimden 2 gün önce futbolculara 18 milyon TL aktardı

Yeniden Refah Partili başkanı Kazım Arslan, AK Parti’den Yeniden Refah Partisi’ne geçen Yozgat’ın belediye başkanı Kazım Arslan’ın, seçimden 2 gün önce belediye kasasından 18 milyon TL’nin Yozgat Bozokspor futbolcularına aktardığını söyledi.

Twitter hesabından videolu paylaşım yapan Kazım Arslan şunları dedi: “Seçimden iki gün önce, cuma günü belediye bünyesinde gerçekleşen bir olayı sizlerle paylaşmam gerektiğine inanıyorum. Cuma günü, belediyenin birçok ödemesi gereken öncelikli borçları varken, mesela TEDAŞ’a borç ödenmesi gerekirken, mesela akaryakıt tedarik eden arkadaşımıza borç ödenmesi gerekirken, yine bazı taahhüt işlerini yapan müteahhit arkadaşlara borç ödenmesi gerekirken yaklaşık 18 milyon lira tutarında bir meblağ usulsüz bir şekilde Yozgat Bozokspor futbolcularına aktarılmış.

Pazar günü seçim var, seçimden iki gün önce 18 milyon lira usulsüz bir şekilde Yozgat Bozokspor futbolcularına ödüllendirme adı altında aktarılmış. Ahlaki bir davranış olarak görmüyorum. İki gün sonra seçim var ve siz belediyenin kasasından biriken parayı borçları ödemek üzere, işçi-memur maaşlarını ödemek üzere toparlanan parayı Bozokspor futbolcularına aktarıyorsunuz.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x